برای درمان چندین بیماری دیگر

پرتقال خونی منبع خوبی از فیبر است و تقریباً 3 گرم در یک وعده دارد.

فیبر می‌تواند مدفوع را نرم کرده و حجیم کند این به منظم بودن شما کمک می‌کند و از یبوست جلوگیری می‌کند.

فیبر همچنین ممکن است برای درمان چندین بیماری دیگر، از جمله هموروئید و دیورتیکولیت مفید باشد.

افزودن فیبر بیشتر به رژیم غذایی شما همچنین می تواند به بهبود سلامت میکروبیوم روده، که جامعه ای از باکتری های مفید در دستگاه گوارش شما است، کمک کند.

تحقیقات نشان می‌دهد که میکروبیوم روده نقش کلیدی در بسیاری از جنبه‌های سلامت، از جمله هضم غذا، عملکرد سیستم ایمنی، سلامت قلب و موارد دیگر ایفا می‌کند.
پرتقال خونی منبع خوبی از فیبر است که می تواند منظم بودن را تقویت کند و سلامت میکروبیوم روده را افزایش دهد.

ممکن است خاصیت مبارزه با سرطان داشته باشد.
پرتقال خونی و پرتقال شیرین شمال سرشار از آنتی اکسیدان های ضد سرطان مانند کریزانتمین است، ترکیبی که به میوه رنگ متمایز می دهد.

در یک مطالعه لوله آزمایش، کریزانتمین از رشد و گسترش سلول های سرطانی پروستات جلوگیری کرد.

سایر پرتقال والنسیا شمال آنتی اکسیدان های موجود در پرتقال خونی نیز اثرات ضد سرطانی دارند، از جمله اسیدهای کافئیک.

با این حال، توجه به این نکته مهم است که این یافته‌ها در مطالعات لوله آزمایش سلولی بودند و مطالعات بیشتری از جمله انسان مورد نیاز است.

مطالعات همچنین نشان می‌دهند که مصرف بیشتر مرکبات ممکن است با کاهش خطر ابتلا به انواع مختلف سرطان از جمله سرطان‌های ریه، معده و دهان همراه باشد.

با این حال، مطالعات بیشتری برای درک اینکه چگونه پرتقال خونی ممکن است در صورت مصرف در مقادیر معمول بر رشد سرطان در انسان تأثیر بگذارد، مورد نیاز است.

برخی از ترکیبات موجود در پرتقال خونی و پرتقال خونی شمال در مطالعات لوله آزمایش نشان داده است که رشد سلول های سرطانی را کاهش می دهند. مصرف بیشتر مرکبات نیز ممکن است با کاهش خطر ابتلا به انواع خاصی از سرطان مرتبط باشد.

پرتقال خونی طعم کمی شیرین، ترش و تند دارد که در انواع دستور العمل ها به خوبی عمل می کند از کیک و پاناکوتا گرفته تا بستنی و شربت، پرتقال خونی افزودنی عالی برای بسیاری از دسرها است.

همچنین می‌توانید از پرتقال خونی  و پرتقال تامسون برای خوش‌رنگ‌تر کردن سالادها استفاده کنید یا به کوکتل‌ها، آب‌میوه‌ها و نوشیدنی‌های مخلوط، طعمی خوش طعم بدهید.

از طرف دیگر، می توانید از پرتقال خونی در سس ها و سالساها برای طعم و مزه و مواد مغذی بیشتر استفاده کنید.

مانند سایر مرکبات، پرتقال خونی را نیز می توان به عنوان یک میان وعده ساده در سفر میل کرد فقط پوست آنها را بگیرید و لذت ببرید!

 • منابع:
  1. Unique Benefits of Blood Oranges
 • تبلیغات: 
  1. با سیر مژه های خود را بلند کنید
  2. راه های رسیدن به موفقیت در کوتاه ترین زمان ممکن
  3. سفارش پودر آویشن کوهی 100 گرمی
  4. ساخت اولین لباس نامرئی جهان در چین !!